Pages

piątek, sierpnia 27, 2010

Wywiad dla EW o trzecim albumie

Do przeczytania tutaj. Nie jest to cały wywiad - jedynie jego fragment - reszta znajdzie się w tego tygodniowym wydaniu "Entertainment Weekly". Niestety nie mam czasu tłumaczyć go słowo w słowo, więc wynotowałam jedynie kluczowe dla nas rzeczy:

- Tytułowa piosenka "Speak now" rzeczywiście jest o tym momencie podczas ślubu, gdy ksiądz mówi: "Speak now or forever hold your peace" - "Niech przemówi teraz lub zamilknie na wieki". (Zaskoczyło mnie to, bo choć spekulowaliśmy o takiej możliwości, to myślałam, że ta piosenka może być o czymś całkiem innym, teraz jestem naprawdę ciekawa, jak ta fraza wpisuje się w całą piosenkę).

- Tracklista jest już zamknięta od dwóch miesięcy. (Zapewne niedługo ją dostaniemy).

- Taylor stara się wciąż pisać piosenki. Jeśli od dziewięciu dni nie napisała piosenki, to nie może się nad niczym innym skupić, bo wciąż myśli, o czym mogłaby być kolejna piosenka. I jak przebić to, co do tej pory napisała.

- Gdy "Mine" wyciekło, Taylor była na pokładzie samolotu lecącego do Japonii. Podeszła do niej menedżerka i powiedziała: "Hej, proszę cię nie panikuj. Co myślisz o wydaniu singla 5 sierpnia. To jest 05.08, czyli razem 13, twoja szczęśliwa liczba!", a Taylor odpowiedziała: "Piosenka wyciekła?". "Tak".

- Oto, co powiedziała o Sparks fly: "To piosenka, o którą fani pytali przez ostatnie dwa lata podczas spotkań ze mną. Więc odświeżyłam ją, tchnęłam w nią nowe życie, zarówno z punktu widzenia tekstu, jak i produkcji. Bardzo jestem podekscytowana tym, jak wyszła".
(Tak, więc moi drodzy, bez paniki. Nie ma już "Sparks fly", jaką znamy. Tak, to zamierzony sarkazm, ale nie ma co żyć złudzeniami. Po prostu przygotujcie się na Fearless 2.0. I pożegnajcie się ze skrzypcami i banjo w piosence. To brzmi bardzo pesymistycznie i bardzo chciałabym się mylić w tym przypadku).

- Ostatnia piosenka na albumie jest o tym, jak Taylor się czuje za każdym razem, gdy wspomina, co się wydarzyło przez ostatnie dwa lata :)



5 komentarzy:

  1. no to po Sparks fly ;((

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę się boję o to 'Sparks Fly'

    OdpowiedzUsuń
  3. ~oldschoolbarbie28 sierpnia 2010 08:39

    http://www.cmt.com/videos/cmt-premieres-taylor-swift-mine/1646685/full-episode.jhtml teledysk :)

    OdpowiedzUsuń
  4. nadzieja przepadła,że może się znajdzie jakieś country;(.Szkoda, że Taylor już pisze bardziej pop mogła chociaż "Sparks fly" zostawić...

    OdpowiedzUsuń
  5. ej no.. ale zawsze zostanie nam ta wesja koncertowa na YT :)

    OdpowiedzUsuń