Taylor zdobyła nagrodę Emmy

12:34

Taylor jako producentka zdobyła nagrodę Emmy w kategorii "Oryginalny Program Interaktywny" za aplikację "The Amex Unstaged: The Taylor Swift Experience", którą można było pobrać po premierze teledysku do "Blank Space". Jest to pierwsza nagroda Emmy w jej karierze. Gratulacje!

2 komentarze

  1. hej Luthien :) mam do Ciebie pytanie, ponieważ wiem, że sama dobrze znasz angielski, masz jakąś radę jak można podnieść poziom z b2 na wyższy? jakieś podręczniki, oglądanie seriali, słuchanie radia? byłabym bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To zależy, jaką umiejętność chcesz podnieść. Jak mówienie, to tylko kontakt z osobami, które nie mówią po polsku. Blokada językowa jest chyba najtrudniejsza do przezwyciężenia, a ponieważ sama jej nie przezwyciężyłam, to też trudno mi cokolwiek polecać.
    W osłuchaniu się najlepsze jest oglądanie filmów i seriali z napisami angielskimi, a potem bez. Jak chcesz poprawić swój zasób słownictwa, co bezpośrednio przekłada się na czytanie, najłatwiej (przynajmniej dla mnie) jest robić to w sposób, który sprawia ci przyjemność - ja najwięcej nauczyłam się tłumacząc różne opowiadania/piosenki i korzystając ze stron internetowych/forów/portali społecznościowych, które są po angielsku. Ponadto czytanie książek po angielsku napisanych w miarę prostym językiem - tłumaczysz słówka, które absolutnie uniemożliwiają ci zrozumienie zdania, a resztę wyłapujesz z kontekstu. Ważne, żeby to była książka, którą chcesz bardzo przeczytać. Najlepiej coś, co już wyszło po angielsku, ale na polski przekład trzeba czekać wieki - najlepsza motywacja.

    Ogólnie, jeśli nauczenie się czegoś jest mi potrzebne w czymś, co robię dla przyjemności, to moja motywacja jest silniejsza od mojego lenistwa. To wykorzystuję i tak się uczę angielskiego. Bardzo pomaga też fakt, że dzięki internetowi, serialom, które oglądam, książkom i komiksom, które czytam, codziennie mam równie dużą styczność z angielskim, jak i polskim. Utrwalam i nie zapominam.

    Btw B2 to już bardzo dobry poziom ;)

    OdpowiedzUsuń