Ponieważ pojawiły się skany EW, oto reszta ważnych informacji dla nas:
- Kolejnymi potwierdzonymi piosenkami na albumie są: "The Story of Us" i "Back to December".
- "The Story of Us" to piosenka o obawie, wewnętrznym konflikcie i niezręczności w sytuacji, gdy wpadasz na swojego byłego chłopaka w jakimś miejscu.
- "Back to December" to pierwsza piosenka, w której Taylor przeprasza chłopaka.
- "Speak now" to piosenka, która została zainspirowana przez przyjaciółkę Taylor, która musiała obserwować swojego długoletniego chłopaka, jak bierze ślub z kimś innym. "Napisałam tę piosenkę o tym momencie podczas ślubu, w którym jest "niech przemówi teraz lub zamilknie na wieki". Pamiętam, że zapytałam się jej, czy przemówi teraz. Myślałam o tym w drodze do domu. Jakby to było być zakochanym i wiedzieć, że ten ktoś poślubia kogoś innego. Tej nocy śniło mi się, że jeden z moich byłych chłopaków żeni się. Następnego ranka napisałam tę piosenkę".
(Ponieważ wiemy, że Taylor była tylko na ślubie Amosa (z zespołu), Liz Rose (współautorki wielu tekstów piosenek) i Josha Farro, myślę, że można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że "Speak now" jest o Hayley Williams z "Paramore", która długi czas chodziła z Joshem i razem z Taylor były na jego ślubie).
- Taylor napisała na "Speak now" około 30 piosenek, z których tylko 14 znalazło się na płycie.
Obecnie znana nam tracklista wygląda tak:
1. Speak Now
2. Mine
3. The Story of Us
4. Back to December
5. Sparks Fly
6. Ostatnia piosenka na płycie o tym, co Taylor czuje, gdy wspomina ostatnie dwa lata. Myślę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że tą piosenką jest "We will be remembered".
O boże, świetnie <33 nie mogę się doczekać a najbardziej 'story of us' Luthien , wiesz czy piosenki mogę wycieknąć przed premierą płyty ? np. ta'story of us' ? :):P
OdpowiedzUsuńno i trzeba się jedynie modlić ,że piosenki będą bardziej country niż nasz czarny scenariusz przewiduje :( nie mogę sobie wyobrazić Taylor w cienkich popowych piosenkach :( czyżby taylor już więcej nie chciała w swoich piosenkach tego brzmienia ? :(
OdpowiedzUsuńpewnie będzie na iTunes co tydzień w październiku premiera jakiejś piosenki z płyty jak dwa lata temu, więc niektóre na pewno będą dostępne, natomiast jeśli wycieknie płyta, to cała, nie sądzę, żeby pojedyncze piosenki miały wycieknąć.
OdpowiedzUsuńJakoś mnie te tytuły nie przekonują, jak czytałam trackliste do fearless to wiedziałam że będzie to coś ciekawego, a te tytuły są inne, jakby do Taylor nie pasowały... Wiem że ona dorasta, i jej piosenki nie beda już takie jak na ''Taylor Swift'', ale czegoś mi tu brakuje... I ciągle chce wierzyć że będzie choć trochę country... i że za bardzo nie poprawiała Sparks Fly...
OdpowiedzUsuńTeż chciałabym w to wierzyć...ale dla mnie ciekawa może być "Speak now" i "Back to December" , nie mogę się ich doczekać,no ale oczywiście całej płyty, jestem ciekawa czy Taylor zostawi choć nutkę country czy tak bardzo chce się sprawdzić w popie, że nie pozostawi.
OdpowiedzUsuńTaylor jest po prostu niesamowitą artystką, to nie podlega dyskusji.Podoba mi się wywnioskowanie Luthien o Hayley i tym ślubie - sprytne ;)Też chciałabym, żeby Tay grała dalej w country, miejmy nadzieję, że tak będzie, chociaż i w lekko pop-owych klimatach wypada znakomicie !xoxo ;*
OdpowiedzUsuńTeż skojarzyłam od razu Hayley.
OdpowiedzUsuńw tym momencie najbardziej czekam na speak now. ;)
OdpowiedzUsuńSzkoda, że nie wydała wszystkich 30-stu piosenek ;)
OdpowiedzUsuńJa Juz jakiś czas temu znalazłam na YouTube instrumentale piosenek Taylor(przynajmniej tak było w tytule). Są to: "Fear in my heart" i "With open eyes", czy jest może jakieś prawdopodobieństwo, że te piosenki także bedą na Speak Now?
OdpowiedzUsuńjest już video jak taylor śpiewa mine słaba jakość ale jest głos dobry http://www.youtube.com/watch?v=-h5NnGd-hIo&feature=related
OdpowiedzUsuńpierwszy raz na oczy widzę te tytuły, obawiam się, że ktoś na YT po prostu oszukuje.
OdpowiedzUsuńtak, wiem, ale czekam, aż pojawią się nagrania z koncertu na cmt lub mtv (ponoć mają być) - lepsza jakość i w ogóle :)
OdpowiedzUsuńJak mnie te fanki Miley wkurzają! Do tej pory jak obrażały muzyke Taylor to nie reagowałam ale jak jedna gówniara powiedziała że Taylor zamiast śpiewać wyje a jej piosenki są "wieśniackie" to niewytrzymałam...
OdpowiedzUsuńja lubie i Miley i Taylor, ale nie rozumiem osob ktore nie potrafia zaakceptowac, ze ktos lubi inna muzyke. Potrafia tylko obrazac i wysmiewac inne osoby i ich upodobania. Gdy ja sie z czyms takim spotykam, po prostu olewam ta osobe, bo nie mam zamiaru znizac sie do jej poziomu
OdpowiedzUsuńA wlasnie, a dlaczego Taylor i Miley juz sie nie przyjaznia?
OdpowiedzUsuńKurczę niech Tay zanim zacznie pisać następną piosenkę to poczyta trochę opinii jej fanów i dojdzie do wniosku ,że może byłoby fajnie gdyby parę piosenek było country ... Sądzę ,ze "Back to december" może być fajne heeh
OdpowiedzUsuńA wiesz czy będą jakieś 'featuringi'?
OdpowiedzUsuńO ile dobrze pamiętam, to Taylor powiedziała gdzieś, że nie będzie żadnych duetów na płycie.
OdpowiedzUsuńSiemka! Swietny blog, odwiedzam go codziennie:) Mam taka sprawe nie wiesz moze z jakiej gali/premiery/czegos innego jest to zdjecie?? Bo chcialabym zobaczyc wiecej zdj tej sukienki dokladniej :) Ja nie za bardzo wiem jak mam sie zabrac za szukanie tego ;) http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_l804p9xB0b1qb86xno1_1280.png?AWSAccessKeyId=0RYTHV9YYQ4W5Q3HQMG2&Expires=1283339458&Signature=8j%2F3C19nZorCVxkHU57x9nfg2zQ%3DWiem troche długi link :D
OdpowiedzUsuńz gali Time - http://miss-tswift.com/gallery/thumbnails.php?album=803
OdpowiedzUsuńWielkie dzięki :) Jesteś cudowna :*
OdpowiedzUsuńChciałabym już usłyszeć "Speak now"! Ta płyta z pewnością będzie świetna, jak poprzednie dwie. Na codzień słucham rock'a, ale piosenki Tay też kocham, szczególnie "White Horse":) Pozdrawiam. Zapraszam na never-empty.blog.onet.plMoże będziesz mnie informować o nn?
OdpowiedzUsuńZnowu jestem.Cały czas azmęczałam kolegę i koleżanke na wakacjach premeirą ''Mine'', no i nie zawiodłam się teledysk jest genialny . Nie mogę się doczekać ''Speak Now'' , a najbardziej ''Sparks Fly'' w bardziej popowej wersji (sądze , że jeśli Taylor nie parzesadzi z popem to wyjdzie coś fajnego).Mam pytanie : kiedy będziemy wiedzieć czy premiera płyty w Polsce odbędzie się tego samego dnia co w USA ?
OdpowiedzUsuńteledysk do mine na youtubie w świetnej jakości http://www.youtube.com/watch?v=XPBwXKgDTdE
OdpowiedzUsuńno cóż, nie mam zielonego pojęcia, ale nie wstrzymuję oddechu, prawdę mówiąc :P
OdpowiedzUsuńtak, podmieniłam już linki wszędzie :)
OdpowiedzUsuń